Termínované vklady – informácie, rady, tipy

Kedy sa nám oplatí vložiť peniaze na termínovaný vklad? Kde hľadať najvýhodnejší termínovaný účet?

Pokiaľ máme voľné finančné prostriedky a radi by sme ich čo najvýhodnejšie zúročili, je termínovaný účet čiže termínovaný vklad vhodnou možnosťou. Informácie o tom čo je termínovaný vklad, ako si vybrať termínovaný vklad, aké sú typy termínovaných vkladov a mnoho ďalších informácií Vám prinášame na týchto stránkach.

Čo je to termínovaný vklad

Jednoducho povedané - termínovaný účet čiže vklad je bankové konto, kde sa Vám peniaze úročí lepší úrokovou sadzbou ako na bežnom účte. Oproti klasickému účtu sú tu ale určité obmedzenia - najmä to, že vložené peniaze si nemôžeme vybrať kedykoľvek tak ako z bežného účtu. Viac o tom čo je to termínovaný vklad sa dozviete tu.

Prehľad termínovaných vkladov

Termínované vklady na našom trhu ponúka celá rada bánk. Dohromady si tak pre svoje strednodobé investovanie môžete vyberať z ponuky niekoľkých desiatok produktov. Jednotlivé termínované vklady sa líšia svojou úrokovou sadzbou, minimálne sumou, ktorú možno na účet vložiť, ale tiež ďalšími parametrami, ako napríklad nutnosť zriadiť si účet a pod. Stručné porovnanie termínovaných vkladov v roku 2015 a ich základných parametrov môžete nájsť tu.

Ako na výber termínovaného vkladu

Porovnanie termínovaných vkladov nám dá iba základný prehľad o ponuke týchto finančných produktov. A rozhodne platí, že najvyšší úrok neznamená najvýhodnejší produkt. Do hry totiž vstupuje celý rad ďalších okolností, ktoré musíme zvážiť. Podrobnejšie rady a tipy ako si vybrať najlepší termínovaný vklad nájdete na tejto stránke.

Ďalšie možnosti investovania

Popri termínovaných vkladoch ponúka finančný trh rad ďalších možností, kam investovať voľné peniaze. Ak preferujete vyššie výnosy, než vám ponúkajú termínované vklady, a ste ochotní akceptovať o niečo vyššie riziká, môžete investovať napríklad do akcií, nákupu komodít, do zlata alebo napríklad v systémoch "Ľudia požičiavajú ľuďom". Na Slovensku v tejto oblasti pôsobí medzi inými Finzo.sk, kde môžete svoje voľné finančné prostriedky požičať napríklad niekomu, kto hľadá bezpečnú a rýchlu nebankovú pôžičku bez dokladovania príjmu. Úročenie vašej investície je tu výrazne vyššie, než je tomu u termínovaných vkladov alebo sporiacich účtov.

© 2019 Temínované-Vklady.sk, Všechna práva vyhrazena.