Investičné zlato a investičné striebro

V dnešnej dobe, ktorá sa ešte horko ťažko spamätáva z otrasu na európskom a americkom finančnom trhu v roku 2008, je pre investora ťažkou voľbou, ako investovať. Či sa pustiť do cenných papierov, teda akcií, dlhopisov, termínovaných vkladov. Alebo špekulovať na vývoj kurzov svetových mien ako euro, dolár, libra. Alebo uvažovať o investícii do nehnuteľností či do začínajúcich firiem. Investor je pod tlakom medzi mantinely "zarobiť" a investovať do "stabilného produktu, ktorý nestratí hodnotu". Ako teda investovať?

Investície do komodít

V komoditách? Dá sa obchodovať s energiami, poľnohospodárskymi produktmi, mäsom a dobytkom a s kovmi. Dnešok s otáznikmi v Európe, ako sú Grécko, Španielsko a Taliansko, kedy sa Euru zle dýcha a na trhoch je nervozita poznať. Záchranné balíčky sa schvaľujú jeden za druhým, ale perspektíva ďalšieho vývoja sa nezdá byť istá. V tomto okamihu začína okolo obchádzať strašiak štátnych bankrotov a neúspech politických projektov. Situácia je napätá ako nervy investorov, ktorí majú investície v dlhopisoch. Aj im prichádza na pomoc dve špecifické komodity, ktoré si hodnotu držia a dlhodobo ich hodnota rastie. Sú to investičné zlato a investičné striebro.

Čo je investičné zlato a striebro

Investičné zlato a investičné striebro sú špecifické formy zlata a striebra v podobe strieborných a zlatých mincí, tehál a zliatkov. Tieto formy zlata a striebra nemajú nejakú umeleckú alebo pridanú hodnotu, ako napr. u mincí numizmatických. Toto investičné zlato a investičné striebro vyjadruje podľa svojej hmotnosti materiálovú hodnotu danú "realtimovou" cenou na burze alebo nejakou dohodnutou fixovanou cenu na nejaké obdobie. Investičné zlato a investičné striebro sa dá teda výhodne úročiť a zároveň nestráca svoju hodnotu, teda odoláva inflácií a otrasom trhu.

© 2020 Temínované-Vklady.sk, Všechna práva vyhrazena.